Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

oferta pracy

Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół, Gniszewo ul. Parkowa 7, 83-110 Tczew

  1. Stanowisko pracy:
    1. specjalista ds. płac
  2. Niezbędne wymagania od kandydatów:
    1. znajomość obsługi programów RADIX: kadry, płace, płatnik,
    2. obywatelstwo polskie z zastrzeżeniem art. 11 ust 2 i 3 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1260),
    3. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
    4. kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku,
      1. znajomość przepisów prawa, m.in.: – ustawy o rachunkowości (Dz. U. z 2019 r., poz. 351), ustawy o finansach publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 2077 ze zm.),
      2. doświadczenie w jednostce sektora finansów publicznych,
    5. wykształcenie: wyższe,
    6. doświadczenie: minimum 10 lat,
    7. brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
    8. nieposzlakowana opinia,
    9. obsługa komputera.
  3. Dodatkowe wymagania od kandydatów:
    1. samodzielność, obowiązkowość, dokładność, terminowość,
    2. komunikatywność,
    3. rzetelność,
    4. umiejętność pracy w zespole
  4. Zadania wykonywane na stanowisku:
    1. Sporządzanie dokumentacji związanej z zatrudnieniem i rozwiązywanie stosunku pracy.
    2. Przygotowywanie wymiarów uposażeń wynagrodzenia zasadniczego i dodatków.
    3. Sporządzanie dokumentacji ubezpieczeniowej związanych ze zgłoszeniem, wyrejestrowaniem, zmianą danych osobowych pracowników i przekazywanie do oddziału ZUS.
    4. Sporządzanie i kompletowanie dokumentacji pracowników przechodzących na rentę i emeryturę.
    5. Wypisywanie zaświadczeń dotyczących zatrudnienia dla pracowników ZEAS, szkół i przedszkoli.
    6. Sporządzanie danych do GUS dot. zatrudnienia i przekazywanie tych danych wraz z danymi otrzymanymi ze szkół i przedszkoli drogą elektroniczną.
    7. Sporządzanie i przekazywanie miesięcznych i rocznych informacji/deklaracji do PFRON.
    8. Sporządzanie comiesięcznych list płac dla nauczycieli i pracowników obsługi oraz list dodatków socjalnych i godzin ponadwymiarowych
    9. Naliczanie dodatkowego wynagrodzenia rocznego, listy płac z tytułu funduszu socjalnego dla pracowników oraz emerytów.
    10. Naliczanie listy płac z tytułu umów zleceń.
    11. Naliczanie wynagrodzenia za okres choroby, zasiłków chorobowych, macierzyńskich oraz innych wypłat z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    12. Obsługa programu PŁATNIK (wszelkiego rodzaju deklaracje comiesięczne, uzgodnienie składki i zasiłków z ZUS-u do przelewów na konto ZUS z księgowością.
    13. Wysyłanie zarobków emerytów do ZUS oraz sporządzanie RP-7 dla pracowników.
    14. Sporządzanie deklaracji do ZUS IWA w celu ustalenia stawki % składki wypadkowej dla poszczególnych jednostek.
    15. Wysyłanie dokumentacji do ZUS w celu wypłacenia zasiłków, których nie może wypłacać ZEAS.
    16. Obliczanie wynagrodzeń za dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.
    17. Comiesięczne uzgodnienie podatku dochodowego do przelewu z księgowością.
    18. Sporządzanie deklaracji PIT-4R, PIT-8R, PIT-11 oraz wysyłanie ich do Urzędu Skarbowego.
    19. Sporządzanie sprawozdań ze średnich wynagrodzeń nauczycieli wg. stopnia awansu zawodowego za dany rok oraz wysłanie ich do poszczególnych jednostek.
    20. Sporządzanie sprawozdań z wynagrodzeń do GUS.
    21. Prowadzenie dokumentacji dla każdego pracownika dotyczącej wynagrodzenia.
  5. Informacje o warunkach pracy na danym stanowisku:
    1. miejsce pracy: Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół, Gniszewo, ul. Parkowa 7,
    2. zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy,
    3. umowa o pracę na czas określony z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony.
  6. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych
    W miesiącu poprzedzającym datę opublikowania ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Zespole, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnienia osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6%.
  7. Wymagane dokumenty:
    1. list motywacyjny i CV,
    2. kwestionariusz osobowy,
    3. kserokopia dokumentu, potwierdzających posiadane wykształcenia i staż pracy,
    4. kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność/dotyczy kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z uprawnienia, o którym mowa w art. 13a ust. 2 Ustawy o pracownikach samorządowych,
    5. oświadczenie kandydata o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
    6. oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
    7. oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb rekrutacji zgodnie z art. 6 ust 1 lit. a, ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r.),
    8. w przypadku obywateli UE udokumentowania znajomości języka polskiego.
  8. Miejsce i termin złożenia dokumentów:
    Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w pokoju nr 36 w siedzibie Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół lub przesłać pocztą na adres:
    Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół, Gniszewo, ul. Parkowa 7, 83-110 Tczew w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nabór na stanowisko specjalista ds. płac”, w terminie do dnia 16.05.2019 r. do godziny 15:00
    W razie złożenia dokumentów drogą pocztową, za datę ich złożenia uważa się datę wpływu do siedziby Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Aplikacje, które wpłyną do Zespołu po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
  9. Załączniki:
    1. klauzula informacyjna
    2. oświadczenie

p.o. Dyrektora ZEAS
/ – / Anna Szlachcikowska